Anasayfa | İletişim | Sık Kullanılanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap
04 Haziran 2020 Perşembe
Anasayfa İçel İdman Yurdu Basketbol Salon Sporları Genel Haberler Amatör Sporlar Galeri Olimpik Oyunlar Tarsus İdman Yurdu
“TESİSLERDE YENİ YAPILAN EK BİNAYI İSTİYORUZ”

666 kez okundu . 0 yorum yapıldı.


Haber Tarihi : 26.7.2019 11:06:00

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ile yıldızı bir türlü barışmayan spor camiası arasında yeni gündem! Kentin profesyonel liglerdeki yeni temsilcisi İçel İdman Yurdu için Macit Özcan tesislerindeki ek binayı isteyen spor camiası “Destek bekliyoruz” çağrısı yaptı.

Geçmişte Mersin Büyükşehir Belediyesi Macit Özcan Spor Kompleksi içerisinde Mersin İdman Yurdu için yapılan ancak takımın yok olması ile bu binayı MESKİ’ye tahsis edeceğini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e spor camiasından, “Tesislerde yeni yapılan ek binayı istiyoruz” talebi geldi.

Tarihe gömülen Mersin İdman Yurdu’nun eski yöneticilerinden, İçel İdman Yurdu’nun Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Varan, yaptığı açıklama ile Seçer’e seslendi. İçel İdman Yurdu’nun Mersin’İn marka değeri olarak var olma mücadelesi verdiğini söyleyen Varan, “Hocamızın verdiği liste doğrultusunda bu ligde şampiyonluklar yaşamış başarılı olmuş futbolculardan oluşan transferlerimizi yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Aramıza katılacak başka arkadaşlar olacak. Pazar sabahı ilk kampımızı yapmak üzere Nevşehir’e gidiyoruz. Buradaki kampın sonunda 3-4 gün verilecek bayram izni sonrası 2. Kamp için Afyon ya da Bolu’ya hareket edeceğiz. Çekilecek kupa kurasına göre kampımızı sonlandırıp şehre döneceğiz” dedi.

 ALTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

“Mersin İdmanyurdu altyapısında çeşitli kategorilerde oynamış, geçen senede bize hizmet etmiş burada olmak isteyen genç oyuncularımızı da takımımıza dahil ettik” diyen Varan, şöyle konuştu: “ Artık hocamızın raporu doğrultusunda bu oyunculardan bu sezon faydalanacağız. Zaman kaybına tahammülümüz olmadığı için bir an evvel takımımızı profosyonel lige taşımamız gerekmekte. O nedenle hata yapma lüksümüz yok. Bu doğrultuda hareket etmek zorundayız. Üzerimizdeki sorumluluk ve misyonun farkındayız. Camiamızın gönlü rahat olsun bu konuda.”

Altyapı konusuna da değinen Varan, konuşmasını şöyle devam etti: “Altyapıda; mevcut altyapılarımızda bulunan oyuncularla hocalarımızın raporları doğrultusunda bu sene 3 kategoride iyi takımlar kuracağız. Ayrıca sezon öncesi seçmeler yapıp yetenekli oyuncuları altyapımıza dahil edeceğiz. Mersin’deki sorunun farkındayız. Tabiri caizse şehrin abisi olan kulübümüzün amatör kulüplerle ilişkilerinde bazı sorunları olduğunu amatör kulüplerin yetiştirdiği yetenekli oyuncular için istedikleri maddi beklentileri sağlanamadığı ve iyi ilişkiler kurulamadığı için bu nedenle bu çok yetenekli oyuncuların Mersin İdmanyurdu yerine şehir dışındaki takımlara sunulduklarını ve gönderildiklerini biliyoruz. Amacımız şehrimizde yetişen bu yetenekleri kendi bünyemize alıp bu anlamda bünyemizde barındırmak. Buradaki bütünlüğü sağlarsak ve bu çocuklara oynama şansı verirsek potansiyeli çok yüksek olan bir bölgenin çocuklarını başka şehirlere göndermek yerine şehrimize kazandırmış olacağız. Buradaki hataların ve uygulanmayan ve yapılamayan şeylerin farkındayız. Bütün bunları yaparken zamana ihtiyacımız var. Bu yapıyı kurduktan sonra çok daha fazla kategoride takım oluşturup bir çok hocamıza çalışma imkanı sağlayacağız. Ama bu geçiş süresinde zamana ihtiyacımız var. Bunu herkes anlayışla karşılasın. Zamanla taşlar yerine oturacaktır.”

 İÇEL’İN SEÇER’DEN TESİS BEKLENTİSİ

“Tesis konusunda sıkıntı yaşıyoruz” diyen Varan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Şu anda 1 TL bile bağış ya da katkı almadan tamamen başkan ve yöneticilerin katkılarıyla finanse edilen kulübümüz için tesis konusunda Belediye Başkanımız Vahap Seçer’den destek bekliyoruz. Daha önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve belediye meclis üyeleri tarafından, Mersin İdman Yurdu için yapıldığı söylenen tesis içinde bulunan ek binanın bize tahsisini istiyoruz. Buradaki eksiklikleri gerekirse kendimiz tamamlayıp kullanmak istiyoruz. Bu ek binayı alabilirsek kulübümüz konaklama adına büyük bir külfetten kurtulmuş olacak. Şu anda ciddi rakamlar ödeyerek Macit Özcan Spor Tesisleri’ndeki otel kısmını kullanıyoruz. Çok büyük sorumlulukla bu işe soyunan ve çok ciddi rakamlarla finanse edilen kulübümüze belediyeden önceki Mersin İdman Yurdu yönetimleri gibi bir maddi beklentimiz ve talebimiz yoktur. Sadece tesis içerisinde yapılmış bulunan binanın bize bu geçiş sürecinde tahsisini istiyoruz. 94 yıllık kulübün dikili bir ağacının bulunmadığını zaten bu noktalara gelinmesinin başlıca sebeplerinden birinin de kendi tesisinin olmamasının olduğunu da biliyoruz. Ama şehrimizi profesyonel lige tekrar taşıma adına büyük fedakarlıklarla çalıştığımız şu günlerde bizim bu ek binaya ihtiyacımız var. Sonrasında kulübümüze kendi tesislerini kazandırma noktasında planlarımız ve hedeflerimiz var. Bu hedeflerimizin lafta kalmayacağının da bütün kamuoyu tarafından bilinmesini isterim.”Haber Etiketleri
- |

Yorumlar
Haberi Yorumlayın
Ad Soyad * :
E-Posta * :
Yorumunuz * :
Doğrulama *
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code  Refresh
 

BU GERİLİM BİTMELİ!
İÇEL İDMAN YURDU
 
BU GERİLİM BİTMELİ!
 
Şeytanlar Grubu ile İçel İdman Yurdu arasında yaşanan gerilim tırmanır...  
  3’te 3 yaptılar!...
  İÇEL 5’LEDİ...
  ŞEYTANLARDAN ÖZYİĞİT’E TEPKİ!...
  Yeterince destek alamıyor...
TÜM İÇEL İDMAN YURDU HABERLERİ

 ÇUKUROVA’DA AYRILIKLARIN NEDENİ BELLİ OLDU
BASKETBOL
 
ÇUKUROVA’DA AYRILIKLARIN NEDENİ BELLİ OLDU
 
Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Spor Kulübü; takımdan ayrılan ...  
  “BİR MİMOZA DA SEN YETİŞTİR”...
  PERİLER, TEHLİKELİ SULARDA YÜZÜYOR...
  RUSLAR ÇUKUROVA’YI EZİP GEÇTİ...
  Süper son geldi...
TÜM BASKETBOL HABERLERİ

‘ARTİSTİK’PERFORMANSLAR BÜYÜLEDİ
SALON SPORLARı
 
‘ARTİSTİK’PERFORMANSLAR BÜYÜLEDİ
 
Mersin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Artistik, Ritmik, Trampoli...  
  JUDO ŞAMPİYONLARI TOROSLAR'DA YE...
  KONTROLLÜ OLACAKLAR...
  KİCKBOKS ANTRENÖRLERİ EĞİTİMDE...
  EN İYİ CİMNASTİKÇİLER ÖDÜLLERİNİ AL...
TÜM SALON SPORLARı HABERLERİ

EVDE KAL HAREKETSİZ KALMA!
GENEL HABERLER
 
EVDE KAL HAREKETSİZ KALMA!
 
Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından spor ve sağlıklı yaşam ...  
  Özlem bitiyor...
  Büyük risk...
  BELİRSİZLİK SÜRÜYOR...
  FUTBOLA DÖNÜŞ SİNYALLERİ!...
TÜM GENEL HABERLER HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARIMIZ
 • Ali ŞANLI
  TARAFTARIN SESİ
  ANKET
  Sizce gelecek hafta oynanacak olan Karabükspor karşılaşmasında forvette hangi isim oynamalı ?
  -Welliton Soares
  -Marko Futacs
  VİDEOLAR
  O futbolun fenomen ismi (VİDEO)
  O futbolun fenomen ismi (VİDEO)
  Kamptan ilk görüntüler
  Kamptan ilk görüntüler

  ÇOK OKUNAN HABERLER


  Anasayfa Künye İletişim Giriş Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle
  Copy Right © 2012 Paskolik . Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım & Geliştirme Mustafa ŞAMDAN. Email : m.shamdan@gmail.com