Anasayfa | İletişim | Sık Kullanılanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap
07 Haziran 2020 Pazar
Anasayfa İçel İdman Yurdu Basketbol Salon Sporları Genel Haberler Amatör Sporlar Galeri Olimpik Oyunlar Tarsus İdman Yurdu
MİY’DEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA!

2219 kez okundu . 0 yorum yapıldı.


Haber Tarihi : 23.1.2019 20:47:00

Kapanmanın eşiğindeki Mersin İdman Yurdu’nda kötü gidişatın faturası Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Vedat Yüksel ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Mersin Şube Başkanı Mesut Bilir’e kesildi.

Kırmızı-Lacivertli yönetim, geçmişte MİY’de çeşitli kademelerde görev alan Yüksel ve Bilir’in, takımın bugünkü sürece gelmesinde katkısı olduğunu iddia ederek, bu iki isme adeta ateş püskürdü!

“YILLARCA BU KULÜBÜN SIRTINDAN KAZANDIKLARIN YETMEDİ SANIRIM”

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sezon başından beri büyük sıkıntılara desteksiz ve yolumuza kendi menfaati için taş koymaya çalışanlara rağmen mücadele ederek kulübümüzü yaşatmaya çalışıyoruz. Ama bu mücadelemiz sürerken hep aynı isimlerin yolumuzu kesmeye çalıştığının farkındayız kapı arkalarında konuşulanlar ve gerek belediye başkanlarını ve gerek şehrin diğer ileri gelenlerini etkileyerek kulübün kapanmasını istiyorlar.

“MESUT BİLİR’İN OLDUĞU YERDE MİY YOK”

Mesut Bilir sezon başından beri Vedat Yüksel ile birlikte organize şekilde kulübümüzle uğraşıyorsun. Yıllarca bu kulübün sırtından kazandıkların yetmedi sanırım. Halen amatöre kadar düşmüş kulübümüz sırtından kendine menfaat sağlamaya uğraşıyorsun. Süper Lig zamanı sen kulübe girmeden önce bu takım lig 7’incisiydi. Sen takıma girdikten sonra takımın ahengini bozdun, yetmedi Rıza Çalımbay’ın gitmesine neden oldun ve takımımız Süper Lig’den düştü.

O dönem kulübün otel ve diğer deplasman harcamalarının Rıza Çalımbay’ın kendi asistanının yapmış olmasından dolayı Mesut Bilir sırf bu nedenle hocanın kuyusunu kazarak gitmesine sebep olmuştur.

Rıza hoca gittikten sonra başarısız Mesut Bakkal ve Bülent Korkmaz’ın getirilmelerinde yöneticileri etkileyerek kulübün çökmesine sebep olmuştur. Takımın sırlarını futbolculara anlattığı anlaşıldığından dönemin yönetimi tarafından kovulmuştur. İsteyenler Rıza Çalımbay’dan bu durumu öğrenebilirler.

Mesut Bilir görev aldığı dönemde kulübün kasasından, ona buna eşofman dağıtıp cezerye vermekten başka hiç bir işe yaramamıştır. Daha önceki çalıştığı dönemde de kulüp müdürlerinin ve futbolcuların anlattıklarını bütün Mersin biliyor.

Bu camia seni dışlamış, sen şuan oturduğun TÜFAD’daki koltuğa seçilirken seni oraya oturtanların bile ayağını kaydırmaya çalışacak kadar da kendi menfaatinde olan bir insansın.

Daha düne kadar Vedat Yüksel hakkında, ‘TÜFAD’a eşofman vermedi’ diye her yerde hakaret ediyordun. Hatta şahsi Facebook hesabından bile hakaret ettin. Şimdi aranızdan su sızmıyor, hangi menfaat sizi bir araya getirdi, onu da biliyoruz. Şimdilerde İçelspor’un etrafında dolaşıyorsunuz, bırakın artık bu işleri. Arkanızdan bir tane adam bile iyi bir şey konuşmuyor.

Ayrıca her yerde, ‘CHP’yi destekliyoruz, CHP kazanırsa bizim her dediğimiz olacak’ diyormuşsun ama ne hikmetse şimdiki mevcut belediye başkanı ve daire başkanlarının yanından da ayrılmıyor, her tarafa mavi boncuk dağıtıyorsun. Sizin olduğunuz hiç bir yerde Büyük Mersin İdman Yurdu taraftarı olamayacaktır. Sizin görev almanıza da müsaade edilmeyecektir. Size görev verene de tepki gösterilecektir.

“VEDAT YÜKSEL; BU TAKIM SENİN YÜZÜNDEN BU DURUMLARA DÜŞTÜ”

Vedat Yüksel ise sezon başından beri Mersin İdman Yurdu’nu tesisten attırmaya çalışma olayında en başı çekiyorsun. 7-24 birlikte gezdiğin Hüseyin Günaydın’ı kullanarak Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı yanlış yönlendirerek, hem kulübümüze hem de kulübümüzün belediye başkanı ile olan ilişkilerine bilinçli olarak zarar veriyorsun. Bu takım senin yüzünden bu durumlara düştü. Zamanında Hüseyin Çalışkan’ı da Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı da yanlış yönlendirdin. Takıma karşılıksız para veren bir çok yönetici senin yüzünden istifa etti, gitti. Oyuncularımızın takımdan gitmesine neden oldun, transferi açtırmadın. Sana yandaş hocaları oyuncuları kulübe getirdin, bir çok oyuncunun beleş denecek rakamlara takımdan ayrılmasına neden oldun. Kulübü yüklü miktarda zarara uğrattın Halende utanmadan, sıkılmadan futbol camiasının içine girmeye, müdahil olmaya çalışıyorsun. Sen bu işlere karışma, git; Maratonunu ve Emre Tilev’li, Cevdet Ünüvar’lı ne işe yaradığını kimsenin bilmediği, ilgi göstermediği için kalabalık görünsün diye spor dairesinde çalışanların zorla götürülüp izletildiği panellerini yapmaya devam et. Belediyenin bütçelerini oralara harcat.

Bizde burada dişimizden tırnağımızdan artırıp maaşlarımızdan kredi çekip, kulübü yaşatmaya çalışalım. Siz kapı artlarında dedikodu yapıp, görev almaya çalıştığınız yerler için taraftarımızın ve yönetimimizin hakkında konuşup, kötüleyerek zarar vermeye çalışın. Gün destek olma birlik olma günüdür. Bütün camiamızı destek olamaya davet ediyoruz. Alçakça yapılan planlara rağmen dimdik ayakta kalacağız. Gün gelecek herkes ektiğini biçecek”.Haber Etiketleri
mersin | paskolik | mersinidmanyurdu | miy | tüfad | vedatyüksel |

Yorumlar
Haberi Yorumlayın
Ad Soyad * :
E-Posta * :
Yorumunuz * :
Doğrulama *
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code  Refresh
 

BU GERİLİM BİTMELİ!
İÇEL İDMAN YURDU
 
BU GERİLİM BİTMELİ!
 
Şeytanlar Grubu ile İçel İdman Yurdu arasında yaşanan gerilim tırmanır...  
  3’te 3 yaptılar!...
  İÇEL 5’LEDİ...
  ŞEYTANLARDAN ÖZYİĞİT’E TEPKİ!...
  Yeterince destek alamıyor...
TÜM İÇEL İDMAN YURDU HABERLERİ

 ÇUKUROVA’DA AYRILIKLARIN NEDENİ BELLİ OLDU
BASKETBOL
 
ÇUKUROVA’DA AYRILIKLARIN NEDENİ BELLİ OLDU
 
Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Spor Kulübü; takımdan ayrılan ...  
  “BİR MİMOZA DA SEN YETİŞTİR”...
  PERİLER, TEHLİKELİ SULARDA YÜZÜYOR...
  RUSLAR ÇUKUROVA’YI EZİP GEÇTİ...
  Süper son geldi...
TÜM BASKETBOL HABERLERİ

‘ARTİSTİK’PERFORMANSLAR BÜYÜLEDİ
SALON SPORLARı
 
‘ARTİSTİK’PERFORMANSLAR BÜYÜLEDİ
 
Mersin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Artistik, Ritmik, Trampoli...  
  JUDO ŞAMPİYONLARI TOROSLAR'DA YE...
  KONTROLLÜ OLACAKLAR...
  KİCKBOKS ANTRENÖRLERİ EĞİTİMDE...
  EN İYİ CİMNASTİKÇİLER ÖDÜLLERİNİ AL...
TÜM SALON SPORLARı HABERLERİ

EVDE KAL HAREKETSİZ KALMA!
GENEL HABERLER
 
EVDE KAL HAREKETSİZ KALMA!
 
Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından spor ve sağlıklı yaşam ...  
  Özlem bitiyor...
  Büyük risk...
  BELİRSİZLİK SÜRÜYOR...
  FUTBOLA DÖNÜŞ SİNYALLERİ!...
TÜM GENEL HABERLER HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARIMIZ
 • Ali ŞANLI
  TARAFTARIN SESİ
  ANKET
  Sizce gelecek hafta oynanacak olan Karabükspor karşılaşmasında forvette hangi isim oynamalı ?
  -Welliton Soares
  -Marko Futacs
  VİDEOLAR
  O futbolun fenomen ismi (VİDEO)
  O futbolun fenomen ismi (VİDEO)
  Kamptan ilk görüntüler
  Kamptan ilk görüntüler

  ÇOK OKUNAN HABERLER


  Anasayfa Künye İletişim Giriş Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle
  Copy Right © 2012 Paskolik . Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım & Geliştirme Mustafa ŞAMDAN. Email : m.shamdan@gmail.com