Anasayfa | İletişim | Sık Kullanılanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Anasayfa Mersin İdman Yurdu Basketbol Salon Sporları Genel Haberler Amatör Sporlar Galeri Olimpik Oyunlar Tarsus İdman Yurdu
SİZE EN YAKIN TESİS VE AKTİVİTE TOROSLAR’DA

824 kez okundu . 0 yorum yapıldı.


Haber Tarihi : 12.6.2018 13:10:00

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın, sporcuların bütün ihtiyaçlarını düşünerek İlçe genelinde hayata geçirdiği modern tesisler ve spor aktiviteleri sayesinde lisanslı ve milli takıma seçilen sporcu sayısında da artış oldu.

Futbol, basketbol, yüzme, tenis güreş, bocce, atletizm, Jimnastik, tiyatro ve folklor gibi branşları bünyesinde barından Toroslar Belediyesi’nin spor okullarından bugüne kadar 60 binin üzerinde çocuk ve genç faydalanırken, yetişkinlere yönelik jimnastik, aerobik, pilates ve step kursları da yoğun ilgi görüyor.

 “TESİSLEŞMEDE BİR NUMARAYIZ”

15 yılda 10 spor kompleksi ve yapım çalışmaları devam eden 5 spor kompleksinin yanı sıra semt futbol, basketbol ve halı sahaları ile Toroslar’ı Çukurova Bölgesi’nde en çok spor tesisine sahip bir belediye konumuna getirdiklerini belirten Başkan Tuna, Spor ile amaçlarının çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak olduğunu belirtti.

Başkan Tuna;  “15 yıldır görev yaptığımız bölgemizde tesisleşme anlamında sadece Mersin’de değil, Çukurova bölgesinde de önde olan belediyelerden bir tanesiyiz. İlçemiz sınırlarındaki insanlarımız ekonomik yönden orta seviyede yaşayan insanlar. Ailesinin geçimini sağlamak amacıyla maalesef çocuklarına da fazla zaman ayıramıyorlar. İşte bizde bu noktada Belediye olarak özellikle okulların kapanmasıyla 3 aylık tatil sürecinde bu çocuklarımızı sporun her branşında eğitmeye çalışıyoruz. Tüm spor branşlarının yer aldığı spor kulübü bünyemizde çocuklarımızı ve gençlerimizi ilgi duydukları spor branşlarıyla tanıştırıyoruz. Özellikle bölgemizde yetenekli sporcuların yetişmesine vesile olmak istiyoruz ve inşallah onların büyük kulüplerde de yer aldığını göreceğiz. Fiziki olarak sporcu kimlikleriyle öne çıkan, beyni bilgi ile dolu, bilgi çağının bütün teknolojik gelişmişliklerini bilen, uygulayan ve aynı zamanda bizi millet yapan değerleriyle bütünleşmiş bir gençlik yetiştirmeye çalışıyoruz. Eğitim, sağlık ve gençlik olarak belirlediğimiz çalışma yol haritamızda da her zaman bunu işaret ediyoruz. Biz tesisleri yapıp, imkan sağlıyoruz ama anne ve babalarımızdan da çocuklarımızı spora yönlendirmelerini istiyoruz. Gençlik Merkezimiz, Olimpik Yüzme Havuzumuz, Model Uçak Pist Alanımız, futbol ve basketbol sahaları ile tenis kortlarımızın yanı sıra yürüme yolları ve fitness aletlerinin de yer aldığı tesislerimiz, günün her saatinde vatandaşlarımıza spor yapma imkanı sağlıyor. Spor tesislerimizin kapıları amatör spora ve vatandaşlarımıza her zaman açık” dedi.

Başkan Tuna, ayrıca Akbelen Mahallesi’ndeki Koray Aydın  Stadı’nın yanı sıra 6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile ilçe sınırları genişleyen Toroslar Belediyesi’ne dahil edilen ve eskiden belde olan Ayvagediği, Gözne ve Soğucak mahallelerindeki tesisleri de yenileyerek bakımdan geçirdiklerini ve bu tesislerin yazın birçok sosyal ve sportif etkinliğe ev sahibi yaptığını da ifade etti.

 “YAZ FUTBOL OKULUMUZ, 2 TEMMUZ’DA AÇILIYOR”

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, her yıl yaz spor okulları kapsamında gerçekleştirdikleri yaz futbol okulunu; bu yıl 2 Temmuz’da açacaklarını ve kayıtların 25 Haziran’da başlayacağının bilgisini verdi.

Kayıtların ve kursların Güneykent Mahallesi’ndeki Anafartalar Spor Kompleksi’nde yapılacağını kaydeden Başkan Tuna; kurslara katılmak isteyenler için servis imkanı da sunduklarına dikkat çekerek; “Yaşadığımız dönem, çocuklarımızın her türlü kötü alışkanlıklara bulaşabilmesi açısından hazır zemin barındıran bir dönemdir. Gençlerimizin kokulu madde bağımlısı ve kötü alışkanlıklar içerisinde olan arkadaş çevreleriyle kötü ilişkiler içerisine giren bireyler olarak değil, spor merkezlerinde gelişen ve bütün enerjisini spor sahalarında deşarj eden bireyler olarak yetişmesi için çaba gösteriyoruz. Benim istediğim tablo, yaz aylarında çocuklarımızın omzunda spor çantası ve ayaklarında spor ayakkabılarıyla yürümeleridir. Bu konuda ailelere de çok büyük görevler düşüyor. Çocuk geliştirmede en önemli unsurlar ilgi, bilgi ve takiptir. Çocuğunuzla ilgileneceksiniz, çocuk yetiştirme konusunda bilgi sahibi olacaksınız ve çocuklarınızı takip edeceksiniz. Aileler çocuklarını takip etmez, ilgi ve alaka göstermezse, çocukların sağlıklı yetişebilmesi anlamında eksik kalırlar. Bu anlamda Toroslar Belediyesi olarak açtığımız spor okullarıyla birlikte 3 ay boyunca çocuklarımızla ilgileniyor ve ailelerimize yardımcı oluyoruz” dedi.

 “YAZ BASKETBOL OKULUMUZDA, KAYITLAR BAŞLADI”

6-18 yaş arasındaki kursiyerlerin faydalandığı yaz basketbol okulunun da kayıtlarının başladığının bilgisini veren Başkan Hamit Tuna, kurslara katılmak isteyenlerin kayıtlarını hafta sonları 19 Mayıs Anadolu Lisesi’nin kapalı spor salonunda yaptırabileceklerini söyledi.

Başkan Tuna; “Hedefimiz spor okullarında başarılı olan kursiyerlerimizi teşvik ederek, kulübümüzün ve Mersin kulüplerinin alt yapısını güçlendirmek ve Türk sporuna yeni yetenekler kazandırmaktır”

 “YÜZME KURSLARIMIZIN İLK ETABI 25 HAZİRAN’DA”

Belediye Başkanı Hamit Tuna, 2018 sezonu yaz spor okulları kapsamında bu yıl 4’üncüsünü düzenleyecekleri yüzme kurslarının 1’inci etap kayıtlarının 15 Haziran’da sona ereceğini ve 1.etap kursların 25 Haziran’da başlayacağını kaydetti.

7-18 yaş aralığında olanların faydalanabileceği kursların, Çukurova Mahallesi’nde 18 bin metrekare alanda hizmete sundukları Olimpik Yüzme Havuzunda;  2 dönem ve toplam 4 hafta olacak şekilde alanında uzman yüzme antrenörleri eşliğinde verileceğinin altını çizen Başkan Hamit Tuna; “Kurslara kayıt yaptırmak isteyenler; belediye hizmet binamızdaki veznelere yatıracakları 35 TL ücretin dekontu, kimlik fotokopisi ve 1 adet fotoğraflarıyla birlikte Çukurova Mahallesi’nde bulunan Olimpik Yüzme Havuzu tesisimizdeki Toroslar Belediyesi Spor İşleri Koordinatörlüğüne başvurularını yapabilecekler. Şehit ve gazilerimizin birinci derece yakınlarına ise kurs ücreti üzerinden yüzde 50 indirim uygulanacaktır. Yüzme kurslarımızla, ilçemizde yaşayan çocuklarımızın yoğun geçen eğitim ve öğretim yılından sonra eğlenceli bir yaz tatili geçirmelerini istiyoruz. Onlara hem spor aktivitesi sunmuş oluyoruz hem de zamanlarını verimli değerlendirmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin fubol, basketbol ve tenis gibi tüm spor aktivitelerinden yararlandığı Toroslarımızda amacımız yüzme sporunu da yaygınlaştırmaktır. Geçen yıllarda gördüğü yoğun talep ve beğeniyle bu yıl da inanıyoruz ki kurslarımızda binlerce çocuğumuza yüzme eğitimi vereceğiz” dedi.

 “TENİS OKULUMUZDA, GELECEĞİN RAKETLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ”

Toroslar Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde geçtiğimiz yıl faaliyete başlayan ve profesyonel antrenörlerin nezaretinde tenis sporunun tüm inceliklerini öğrenen Tenis Okulunun öğrencilerinin eğitimlerine devam ettiğinin bilgisini veren Başkan Hamit Tuna, 6 aylık tecrübeleriyle hatta Mersin’de katıldıkları turnuvalarda tenis oynayan profesyonel raketleri net skorlarla yenmeyi başardıklarını da kaydetti.

Tüm spor branşlarında olduğu gibi tenisin de Toroslar’da geliştirilmesi ve çocukların bu spora erken yaşlarda başlaması için tenis kursları açtıklarını vurgulayan Başkan Tuna; “Bu kursumuza gelen ailelerimizden çocuklarının eğitimlerinde dikkatlerinin ve motivasyonlarının arttığını ve daha disiplinli olduklarını öğrendik.Bu da bizi oldukça mutlu etti.7 ay önce tenis raketini tutmasını hiç bilmeyen çocuklarımız bugün ise Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvaya katılarak Belediyemizi temsil ediyorlar. Bu kısa zamandaki geçirdikleri süre çok önemli. Gelinen noktada farkları fark ediliyor. Bu çocuklarımızın içerisinde çok değerli tenisçilerimizin ortaya çıkacaklarına inanıyoruz” dedi.Haber Etiketleri
- |

Yorumlar
Haberi Yorumlayın
Ad Soyad * :
E-Posta * :
Yorumunuz * :
Doğrulama *
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code  Refresh
 

YAZIK OLDU!
MERSIN İDMAN YURDU
 
YAZIK OLDU!
 
Sezona tüm kulvarlarda fırtına gibi başlayan Çukurova Basketbol, Türki...  
  KADERİ BELLİ OLUYOR...
  BİSİKLET TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA E...
  GOL OLDU YAĞDI ...
  MİY’DEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA!...
TÜM MERSIN İDMAN YURDU HABERLERİ

KADER GÜNÜ!
BASKETBOL
 
KADER GÜNÜ!
 
Çukurova Basketbol serinin 3’üncü maçında Fenerbahçe’ye 18 sayılık far...  
  ÇUKUROVA BASKET GALİBİYETLE BAŞLADI...
  KADINLAR BASKETBOL SÜPER LİGİ'NDE F...
  TARSUS’TAN GÜZEL KAPANIŞ!...
  BARO BASKETBOL TAKIMI TÜRKİYE İKİNC...
TÜM BASKETBOL HABERLERİ

SULTANLARIN FİNAL MAÇLARI MERSİN’DE!
SALON SPORLARı
 
SULTANLARIN FİNAL MAÇLARI MERSİN’DE!
 
Voleybol Sezonu 2. Lig Bayanlar Final Müsabakaları Mersin’in ev ...  
  TÜRKİYE CİMNASTİK ŞAMPİYONASI SONA ...
  YILDIZ GÜREŞÇİLER KOZLARINI PAYLAŞT...
  ESKRİM EPE FEDERASYONU KUPASI SONA ...
  BOCCE DE BÜYÜK GURUR...
TÜM SALON SPORLARı HABERLERİ

 TARAFTAR DA KABULLENDİ!
GENEL HABERLER
 
TARAFTAR DA KABULLENDİ!
 
Mersin İdman Yurdu’nun hakları dondurularak yola İçelspor’un adını İçe...  
  BASKETBOLDA ŞAMPİYON TOROS KOLEJİ...
  MEZİTLİ BELEDİYESİ KURSLARINDA YAZ ...
  19 MAYIS COŞKUSU TÜM MERSİN’İ SAR...
  AYDOĞDU YÖNETİME GİRİYOR...
TÜM GENEL HABERLER HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARIMIZ
 • Ali ŞANLI
  TARAFTARIN SESİ
  ANKET
  Sizce gelecek hafta oynanacak olan Karabükspor karşılaşmasında forvette hangi isim oynamalı ?
  -Welliton Soares
  -Marko Futacs
  VİDEOLAR
  O futbolun fenomen ismi (VİDEO)
  O futbolun fenomen ismi (VİDEO)
  Kamptan ilk görüntüler
  Kamptan ilk görüntüler

  ÇOK OKUNAN HABERLER
 • KADERİ BELLİ OLUYOR
 • TARAFTAR DA KABULLENDİ!
 • LİG AMATÖR, RAKAMLAR PROFESYONEL
 • YAZIK OLDU!
 • BORÇ ÇOK, KONGRE YOLDA
 • 19 MAYIS COŞKUSU TÜM MERSİN’İ SARDI
 • MEZİTLİ BELEDİYESİ KURSLARINDA YAZ DÖNEMİ BAŞLIYOR
 • BASKETBOLDA ŞAMPİYON TOROS KOLEJİ


 • Anasayfa Künye İletişim Giriş Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle
  Copy Right © 2012 Paskolik . Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım & Geliştirme Mustafa ŞAMDAN. Email : m.shamdan@gmail.com